ایران راهبند | راهبند برقی | راهبند بازویی | ستونی بولارد | راه بند اتوماتیک

راهبند کشویی

راهبند کشویی که با نام راهبند آکاردئونی نیز شناخته می شود یکی از انواع گوناگون راهبند می باشد که در ورودی و خروجی پارکینگ ها یا مجتمع ها، مسیرها و … قرار می گیرد و عبور و مرور خودروها و سایر وسایل نقلیه را کنترل می نماید.

راهبند کشویی در دو فرم دستی و برقی یا اتوماتیک موجود بوده و ارائه می گردد. انواع دستی در ابعاد کوچکتری طراحی و تولید می گردند و برای جمع و باز شدن نیاز به نیروی افراد دارند ولی انواع اتوماتیک بدون نیاز به دخالت نیروی انسانی و به کمک انرژی الکترونیکی، جمع و باز می گردد.

انواع راهبند کشویی

انواع راهبند کشویی دستی برای مکان ها و مجتمع هایی با عبور و مرور محدود مناسب است یا برای مواردی که می خواهند مسیری را مرز بندی نموده، جدا کنند یا مسدود نمایند. از راهبند کشویی دستی در پارکینگ های طبقاتی برای هدایت خودروها یا برای جلوگیری از ورود خودروها به طبقه ای خاص و مسدود کردن آن، استفاده می نمایند.

بسیاری از انواع راهبند های کشویی دستی، از مواد پلاستیکی ساخته می شوند و قابلیت مجاورت با رطوبت یا گازهای شیمیایی و عوامل خورنده را دارند. قابل حمل و سبک هستند و برای مقاصدی چون کنترل ترافیک، هدایت خودروها در مسیری دیگر و مواردی از این دست کاربرد دارند.

این مدل از راهبند کشویی وزن زیادی ندارند و نیاز به نیروی زیادی برای جمع و باز شدن ندارند. همچنین قیمت مناسبی دارند و بسیار کاربردی و پر فروش می باشند.

راهبند کشویی اتوماتیک ورود و خروج به پارکینگ های مجتمع ها، مجموعه ها، بیمارستان ها و موارد متعدد دیگر را مدیریت و کنترل می نماید. راهبند کشویی یا آکاردئونی هیچ گونه محدودیت طولی ندارد و برای ورودی ها و طول های بسیار بزرگ هم قابل سازگاری می باشد. راهبند کشویی در ورودی پارکینگ ها و مجموعه ها استفاده می شود تا کنترل ورود و خروج خودروها را به صورت مکانیزه انجام دهد. با نصب این سیستم، امنیت و کنترل ورودی و خروجی مجموعه ها افزایش می یابد.

راهبند کشویی آکاردئونی اتوماتیک بر خلاف راهبند بازویی یا اهرمی، رفت و آمد افراد را مسدود و محدود نمی کند و از این جهت مزاحمتی برای افراد گذرنده ایجاد نمی کند. در مسیرها و ورودی هایی که امکان نصب و به کارگیری راهبند بازویی وجود ندارد، به راحتی از راهبند کشویی استفاده نمود که هیچ گونه محدودیت فضایی ایجاد نمی کند و به طور کامل قابل شخصی سازی و هماهنگ سازی می باشد.

مزایای راهبند کشویی

راهبند کشویی به صورت افقی باز و بسته می شود و به صورت قابل ملاحظه ای باعث صرفه جویی در فضای موجود در محل نصب می شود. این امر بسیار مهم است، به خصوص در مکان هایی که فضای محدودی برای عبور و مرور افراد و وسایلی مانند دوچرخه وجود دارد.

از دیگر مزایای استفاده از راهبند کشویی، سهولت و راحتی در استفاده می باشد. راهبند کشویی از طریق یک سیستم الکتریکی و با فشردی یک کلید و کنترل از راه دور باز و بسته می شود. علاوه بر این، برخی مدل ها دارای سیستم های هوشمندی هستند که می توانند پلاک خودروها را تشخیص داده و به طور اتوماتیک باز و بسته شوند و ترافیک را به خوبی مدیریت نمایند.

راهبند کشویی امنیت بالایی دارد و به خوبی مانع ورود و خروج خودروهای غیر مجاز می گردد و به عنوان یک مانع فیزیکی عالی برای حفاظت و امنیت محیط استفاده می شود. با ترکیب آن با سیستم های دیگر نظیر دوربین مداربسته، سیستم های امنیتی و سیستم های کنترل تردد، می توان از ورود غیرمجاز به مجموعه ها جلوگیری کرد.

متریال راهبند کشویی

همچنین راهبند کشویی از مواد با کیفیت و مقاوم ساخته می شود که دارای طول عمر بالایی هستند. این متریال شامل فلزات نظیر مقاوم و ضد زنگ می باشند که در برابر عوامل آب و هوایی مقاوم هستند و دوام و استحکام به راهبند کشویی می بخشد. به علاوه استفاده از این محصول، فرآیند ورود و خروج خودروها را سریعتر و راحت‌تر می کند و مانع تجمع خودروها و ایجاد ترافیک می گردد.

از مزایای دیگر استفاده از راهبند کشویی اتوماتیک، کاهش هزینه نیروی انسانی برای کنترل پارکینگ می باشد. دیگر آنکه یکی از جذاب ترین ویژگی های این محصول قابل حمل بودن آن است. راهبند کشویی قابل انتقال از مجموعه ای به مجموعه دیگر می باشد.

راهبند کشویی در برابر جریان بادهای شدید مقاومت بالایی دارد و به خوبی ایستایی خود را حفظ می نماید. دیگر آنکه حرکت راهبند کشویی اتوماتیک بسیار نرم و روان و بدون لرزش است و صدای ناهنجاری ایجاد نمی نماید. به علاوه برای دوام این محصولات که پیوسته در معرض نور خورشید قرار دارند، از رنگ های پودری استفاده می شود.

مصرف انرژی الکترونیکی این محصول پایین است و به طور معمول تیغه های جمع شونده آن از استیل ضد زنگ است. این محصول را در انواع گوناگون و با مناسب ترین قیمت از این مرکز تهیه نمایید.

خیر متشکرم
تصویر خبرنامه