میله راهبند ایرانی

میله راهبند ایرانی

میله راهبند ایرانی (Iranian Barrier Bar) و راهبند چیست و یا به چه وسیله ای راهبند گفته می شود . شاید نام این وسیله کمی ابهام انگیز باشد ، اما با مطالعه این مقاله متوجه خواهید شد که راهبند چیست و چه نقشی در زندگی روزمره می تواند داشته باشد .

این احتمال وجود دارد که به همه روزه با این وسیله در پارکینگ های عمومی روبرو شده باشید اما چون سر و کار با آن نداشته اید نمی دانید چه کاربردی دارد و در چه مکان هایی می تواند نصب شود .

بیشتر از این قصد ندارم شما را با شک و تردید روبرو کنیم و سعی می کنیم زودتر در رابطه با راهبند و میله راهبند ایرانی اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم .

اگر با وسیله نقلیه شخصی خود با پارکینگ های عمومی ، محیط های اداری یا بیمارستان ها مراجعه کرده باشید ،

احتمالا یک توقف کوچک در درب ورودی و کیوسک نگهبانی آن ها داشته اید و منتظر بودید که میله راهبند ایرانی که به یک موتور متصل است بالا برود و اجازه ورود به داخل را به شما بدهد ، همین وسیله که در اصطلاح عمومی میله نامیده می شود ، به عنوان راهبند تهیه و نصب می شود . امیدواریم با مطالعه این مطلب آگاهی شما در این زمینه کامل شود ، با ایران راهبند همراه شوید…

کاربرد میله راهبند ایرانی چیست ؟

میله راهبند ایرانی همان طور که از نامش پیداست وظیفه کنترل عبور و مرور را بر عهده دارد . در حقیقت وسیله ای است که راه را می بندد و در صورت لزوم راه را از طریق سیستم نگهبانی باز می کند .

راهبند اتوماتیک به همراه میله راهبند ایرانی در مکان های مختلفی مانند بیمارستان ها ، دانشگاه ها ، اداره های دولتی و خصوصی ، پارکینگ های عمومی و غیره تحت نظارت و کنترل نگهبان مورد استفاده قرار می گیرد . طراحی و ساختار میله راهبند ایرانی به گونه ای است که با استفاده از ریموت بالا و پایین می رود .

برخی از افراد بر این باروند که میله راهبند ایرانی از تکنولوژی خاصی برخوردار است اما این گونه نیست .

با توجه به ساخت و سازهایی که امروزه در سطح شهر و مناطق مختلف انجام می شود ، پس از پایان مراحل ساخت ، پیمانکار اقدام به خرید و نصب میله راهبند  و راهبند اتوماتیک پارکینگ می نماید تا به واسطه راهبند از ورود اشخاص به داخل محیط مورد نظر جلوگیری نماید .

با توجه به موارد ذکر شده استفاده از میله راهبند ایرانی که از امنیت بالایی برخوردار می باشد در اماکن دولتی بسیار ضرروی است .

عیب یابی میله راهبند ایرانی

  1. میله راهبند بالا و پایین نمی آید

زمانی که با چنین شرایطی مواجه شدید در ابتدا بررسی بفرمایید که آیا زمانی که شاسی فرمان یا دکمه ریموت را فشار می دهید موتور روشن می شود یا خیر . اگر صدای موتور به گوش نرسد این احتمال وجود دارد که فتوسل یا چشم ایمنی ایراد داشته باشد .

برای رفع این مشکل باید در ابتدا موقعیت قرار گیری فرستنده و گیرنده فتوسل را بررسی نمایید که به طور صحیح در مقابل هم قرار گرفته باشند .

در صورتی که این مشکل برطرف نشد باید فتوسل و مسیر سیم کشی آن ها به مدار فرمان توسط یک تکنسین مجرب و حرفه ای که در زمینه تعمیرات راهبند اتوماتیک فعالیت دارد ، بررسی گردد .

  1. میله راهبند  بالا رفته اما موتور خاموش نشده است

همان طور که می دانید در راهبند ها به طور معمول با استفاده از لیمیت سوییچ ها حد ابتدا و انتهای حرکت تنظیم می شود . در صورتی که موتور دستگاه پس از اتمام حرکت میله راهبند ایرانی هم چنان روشن باشد یا دیرتر از حد استاندارد خاموش شود ، نشان دهنده این موضوع است که لیمیت سوییچ های ابتدا و انتهای حرکت میله راهبند ایرانی تنظیم نمی باشد .

در چنین شرایطی باید ابتدا لیمیت سوییچ ها را تنظیم نموده و مجددا راه اندازی نمایید . به یاد داشته باشید که انجام تنظیمات و راه اندازی مجدد راهبند فرآیندی است که باید با دقت انجام شود به همین دلیل بهتر است برای انجام راه اندازی مجدد راهبند به یک تکنسین حرفه ای مراجعه نمایید . مجموعه ایران راهبند با برخورداری از تکنسین های حرفه ای و مجرب شما خدمات با کیفیتی را به شما عزیزان ارائه می دهند .

  1. میله راهبند ایرانی کامل بالا نمی رود (نیمه باز می شود)

این امکان وجود دارد که پس از مدتی استفاده از راهبند ، میله راهبند کاملا بالا نرود و در حالت نیمه باز قرار بگیرد . در چنین شرایطی مشکل از برهم خوردن توازن قدرت موتور و نیروی فنر تعادل خواهد بود . کم شدن قدرت موتور ممکن است به دلیل نشتی روغن باشد .

در این صورت برای بالا بردن میله راهبند  ، موتور راهبند قدرت و نیروی کافی برای بالا بردن فنر را نخواهد داشت . عیب یابی و رفع ایراد های مرتبط با راهبند حتما باید توسط تکنسین تعمیرات راهبند انجام گردد .

سخن آخر

با توجه به موارد ذکر شده میله راهبند ایرانی تولید شده توسط شرکت ایران راهبند یا دیده بان گستر قائم (عج) از بهترین میله ایرانی و راهبند موجود در کشور می باشند که می توانند انتخاب مناسبی برای مصرف کنندگان باشند . گارانتی راهبند عرضه شده توسط این شرکت یک ساله می باشد .

شرکت ایران راهبند مجموعه ای کامل از محصولات امنیتی و حفاظتی را جهت هوشمند سازی مکان های مختلف طراحی و تولید و در نهایت عرضه بازار می کند . به منظور کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت ایران راهبند مراجعه نمایید .

شرکت دیده بان گستر قائم (عج) با بیش از 15 سال سابقه درخشان در زمینه نصب راهبند اتوماتیک همواره می کوشد تا بهترین خدمات را به مشتریان عزیز ارائه دهد . به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع میله راهبند  می توانید از طریق خطوط ارتباطی موجود در وب سایت با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید .

 

 

بوم راهبند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *