بوم راهبند بازویی

بوم راهبند بازویی


بوم راهبند

بوم راهبند(barrier boom) نواری است که از طریق آن به وسایل نقلیه و عابران پیاده اجازه عبور یا مسدود کردن مسیر حرکت را می دهد . تیرک یا بوم یکی از متعلقات راهبندهای اتوماتیک هستند که قابلیت تنظیم شدن دارند و کار را برای مسئول نگهبانی آسان می کند.در ادامه قصد داریم بیشتر در مورد بوم و راهبندهای اتوماتیک ودستی بپردازیم با ما همراه باشید.

بوم راهبند چیست و چه کاربردی دارد ؟

بوم راهبند همان میله یا نواری است که به وسیله دستگاه راهبند با تنظیم گردش 90 درجه ای عمودی مسیر را برای عبور وسایل نقلیه و عابرین باز و مسدود می کند.

راهبند ها موانعی هستند که در خیابان برای کنترل ترافیک، امور عمرانی شهری و کنترل اعتراض و .. استفاده می شود .از راهبندهای اتوماتیک برای بلند کردن بوم که بر روی دستگاه نصب شده است ، استفاده می شود.

راهبندهای خودرویی را برای کنترل شهرکت ، مراکز و سازمان های اداری و نظامی ، کنترل ورودی شهرها و ساختمان های مسکونی و تجاری و پارکینگ های طبقانی برای کنترل تردد و ثبت پلاک خودرو به منظور برقراری امنیت در محل استفاده می کنند.

راهبندهای خودرویی به سه گروه راهبندهای ستونی ، راهبندهای زنجیری و راهبندهای بوم دار تقسیم می کنند که هر یک از این راهبندها با توجه به نوع کاربرد نام گذاری شده اند.راهبندها با توجه به نوع سیستم محرکه آن ها به انواع راهبندهای الکترومکانیک و راهبندهای الکتروهیدرولیک تقسیم شده و از نوع راهبند الکتروهیدرولیک برای مکان های پر رفت و آمد بیشتر استفاده می شود .

از راهبندهای الکترومکانیک در مسیرهایی که تردد وسایل نقلیه و عابران پیاده کمتر است ، استفاده می شود.راهبندهای الکتروهیدرولیک نیز خود به نوع تردد نامحدود و تردد متوسط تقسیم می شوند که در نوع تردد نامحدود می توان با استفاده از تکنولوژی خاص میزان تردد و رفت و امد وسایل نقلیه و افراد را بدون وقفه و مداوم ایجاد کرد.

کاربردی ترین نوع راهبند کدام است؟

راهبند بوم دار،یکی از پرمصرف ترین و کاربردی ترین انواع راهبندهای موجود در بازار است.بوم راهبند همان تیرک یا میله ای است که جهت مسدود و بازگشایی مسیر به سمت بالا کشیده می شود.در مسیرهای پر تردد برای کنترل و برقراری امنیت بیشتر از این نوع راهبند بیشتر استفاده می شود.استفاده از بوم راهبند برای جلوگیری از عبور وسایل نقلیه غیرمجاز از راهبند می باشد و در درجه دوم امنیت مکان برقرار می شود.

با برخورد خودرو به بوم راهبند ، آسیب جدی به خودرو وارد می شود و همین موضوع باعث می شود که وسایل نقلیه به راحتی از راهبند عبور نکنند،برای راهبندهای بوم دار می توان سیستم و تجهیزات پیشرفته تری از جمله دستگاه های کارت خوان و پلاک خوان ، تگ خوان و سنسور و چشمی شناسایی خودرو از روی پلاک وصل کرد تا کنترل تردد وسایل نقلیه در مسیرهای پر رفت و آمد و شلوغ برای افزایش امنیت محیط ساده و آسان تر شود.

با استفاده از این سیستم ها در زمان و نیروی انسانی صرفه جویی فراوانی می شود و از هزینه های جانبی می کاهد.راهبندهای ستونی نوع دیگری از راهبندهای کنترل تردد وسایل نقلیه هستند که در زمین کار گذاشته می شوند.برای مسدود و بازگشایی مسیر راهبند به اندازه 30 سانت از زمین بیرون می آید و مسیر عبور وسایل نقلیه را می بندد و مانع عبور وسایل نقلیه می شود.از این نوع راهبند برای مراکز امنیتی و نطامی بیشتر استفاده می شودزیرا با برخورد خودرو به راهبند ستونی آسیب شدیدتری به خودرو وارد می شود ، به گونه ای که خودرو دیگر قادر به حرکت و ادامه مسیر نخواهد بود.

از نظر قیمت راهبند،راهبندهای ستونی به مراتب قیمت بالاتری از راهبند های بوم دار دارند و سیستم اکثر راهبندهای ستونی هیدرولیکی است و فاقد بوم راهبند هستند .راهبندهای اتوماتیک زنجیری نسبت به راهبندهای بوم دار امنیت بیشتری دارد .این نوع راهبند زنجیری را از سمت راست به چپ کشیده و تا ارتفاعی بالا آمده و مانع از عبور وسایل نقلیه و عابران پیاده می شود.

راهبندهای اتوماتیک به طور کلی نقش مهم و اساسی در کنترل تردد وسایل نقلیه و عبور و مرو آن ها دارند و با متصل کردن این نوع از راهبندها به سیستم کنترل تردد ،میزان رفت و آمد وسایل نقلیه و افراد مکانیزه می شود و نقش اپراتور و نیروی انسانی و خطای آن ها در این نوع راهبندها کاهش پیدا می کند.از مزیت های استفاده از سیستم مکانیزه کنترل تردد کاهش خطای انسانی و صرفه جویی در هزینه های جانبی است.

خصوصیات بوم راهبند

بوم راهبند به دو بخش عمودی و افقی تقسیم می شوند، بخش عمودی بوم راهبند تا ارتفاع مورد نطر بالا می آید و بخش افقی به اندازه سقف محدود کننده در ارتفاع افقی قرار می گیرد . در اماکن و عناصر امروزی از بوم های تاشو یا همان راهبندهای تاشونده بیشتر استفاده می شود.راهبندهای کنترل تردد وسایل نقلیه و عابران به خاطر شکل خاص هندسی در طراحی قطعه های متصل به راهبند، شکل بوم ها متفاوت است.

بوم راهبند با توجه به طراحی و متناسب با ابعاد و ساختار کلی آن ساخته می شود و بر روی آن قرار می گیرد .مهم ترین پارامتر در راهبندهای بوم دار، وزن بوم راهبند است .دستگاه های راهبند برای وزن خاصی از بوم راهبند طراحی شده اند زیرا گشتاور تولیدی به وسیله راهبند میزان مشخص دارد و با توجه به طول مختلف از بوم گشتاور مختلف برای حرکت دادن در محدوده ایمن و مجاز استفاده می شود.

با رنگ آمیزی بوم راهبند می توان علاوه بر زیبایی، به دیده شدن بوم در روشنایی و تاریکی شب توسط خودروهای عبوری کمک کرد تا از خطر تصادف و برخورد شدید با بوم جلوگیری شود. رنگ امیزی بوم های راهبند با استاندارد و رعایت قوانین مورد تایید انجام می شود و برای بهبود شناسایی بوم در تاریکی و روشنایی از شبرنگ بر روی اهرم و بوم استفاده می شود.

قیمت بوم راهبند با توجه به پارامترهای مختلف که گفته شد سنجیده می شود و اغلب بوم های راهبند قابل دسترس و سالم برای استفاده در محل پر تردد استفاده می شود و در صورت عدم تطابق وزن بوم و دستگاه عمر راهبند کوتاه و مشکلات ان بیشتر خواهد شد.

.

قیمت بوم راهبند برقی
بوم راهبند برقی
بوم راهبند

بدون دسته بندی

بو م راهبند tspبوم راهبندبوم راهبند اتوماتیکبوم راهبند اوژنبوم راهبند بارازانتهبوم راهبند بتابوم راهبند برقیبوم راهبند بنینکابوم راهبند بی اف تیبوم راهبند تمام اتوماتیکبوم راهبند جنیوسبوم راهبند دستیبوم راهبند زومربوم راهبند سیمارانبوم راهبند فادینیبوم راهبند فکبوم راهبند کامهبوم راهبند کینگبوم راهبند لایفبوم راهبند مگنتیکبوم راهبند نایسبوم راهبند وی توبوم راهبند یونیورسالبوم راهبنداپریماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *