بوم راهبند تاشو

مشخصات بوم راهبند تاشو

بوم راهبند تاشو(folding boom barrier) برای مکان هایی که دارای محدودیت ارتفاعی دارند بیشتر استفاده می شود که از این نوع راهبند به نام های راهبندهای زیر سقفی یا راهبند تاشو و گاهی راهبند مفصلی یاد می شود . بوم راهبند تاشو یکی از پرطرفدارترین راهبندهای موجود در بازار است.در ادامه قصد داریم به طور مفصل و کامل در مورد انواع راهبند و بوم راهبند تاشو بپردازیم با ما همراه باشید.

همان طور که می دانید از این نوع راهبند به دلیل بوم بلندی که دارد در مکان هایی که دارای محدودیت ارتفاعی هستند استفاده می شود ،بوم راهبند تاشو با فرمان حرکت از سوی مرکز کنترل خود ، بر روی خود تا شده و مشکلی را برای باز و بسته شدن ایجاد نمی کند.تا شدن روی خود کمتر از 6 ثانیه زمان می برد .راهبندهای تاشو دارای استانداردهای حفاظتی بوده و از خصوصیات مهم بوم راهبند تاشو محسوب می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و انتخاب و خرید مناسب ترین نوع راهبند می توانید با کارشناسان و تکنسین های فنی در این زمینه مشورت نمایید و از راهنمایی آن ها برای انتخاب و خرید بهترین راهبند تاشو استفاده کنید.در راستای تکمیل اطلاعات در مورد انواع راهبند و خرید بهترین نوع ان می توانید با مراجعه به لیست محصولات خصوصیات آن ها را مطالعه کرده و چنان چه سوالی یا موضوعی غیرقابل درک برای شما بود می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

بسیاری از مکان هایی که با محدودیت ارتفاع رو به رو هستند به دنبال راهبند مناسب برای برقراری امنیت و کنترل تردد وسایل نقلیه نیستند ،پیشنهاد کارشناسان ما این است که از راهبندهای تاشو که داری بوم راهبند تاشو هستند ساختمان هایی با سقف کوتاه استفاده کنند.طراحی این گونه از راهبندهای کنترل تردد وسایل نقلیه به گونه ای است که با ساختمان هایی با محدودیت ارتفاع سازگاری دارد.

ویژگی های بوم راهبند تاشو

با در نظر گرفتن بوم و راهبند تاشو به راحتی می توان از این نوع راهبند در مکان هایی با ارتفاع کم استفاده کرد.از راهبندهای تاشو برای مدیریت کنترل تردد وسایل نقلیه و عابر پیاده استفاده می شود و می توان در ورودی پارکینگ ، تقاطع ریل راه آهن ، عوارضی جاده  و مکان های صنعتی و مسکونی، ساختمان های اداری و تجاری و پمپ بنزین ها نصب کرد.

از مهم ترین ویژگی های بوم راهبند تاشو که به عنوان ویژگی منحصر به فرد در این نوع از راهبندهای کنترل تردد وسایل نقلیه یاد می شود ، امکان تاشو بودن بازو در هنگام باز شدن راهبند می باشد.نحوه باز و بسته شدن راهبندهای تاشو به این صورت است که بازو در زمان پایین آمدن همانند سایر راهبندهای اهرمی به صورت کامل باز می شود و فضا و محدوده مورد نظر را پوشش می دهد اما در هنگام بالا رفتن با توجه به نوع راهبند به اندازه 180 تا 90 درجه تا خواهد شد،راهبند تاشو دوباره هنگام پایین آمدن به صورت کامل باز می شود .

از این ویژگی بوم راهبند تاشو برای آن دسته از ساختمان هایی که دارای سقف کوتاه و کم ارتفاعی هستند استفاده می شود. در ادامه می خواهیم در مورد اجزای اصلی راهبندهای تاشو صحبت کنیم . برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید انواع راهبندهای اهرمی و تاشو می توانید با متخصصان مجموعه ما در ارتباط باشید و نکات لازم را که باید در زمان خرید راهبند تاشو به آن توجه کنید را از آن ها یاد بگیرید.کارشناسان با بررسی شرایط و میزان بودجه افراد ان ها را راهنمایی می کنند تا بهترین راهبند را برای محل مورد نظر انتخاب کنند.

راهبندهای تاشو قابلیت نصب فلاشر و چشمی را بر روی خود دارند و قابلیت توقف در برابر موانع را دارند ، هم چنین ضد اب و گرد و غبار هستند و قابلیت ترمزگیری و اطاعت از فرمان ریموت کنترل از راه دور و کارت خوان را نیز دارند.ارتفاع بوم در این نوع از راهبندهای کنترل تردد وسایل نقلیه تنیم می شود و میزان ولتاژ ورودی در این نوع راهبندها 220 ولت است. قابلیت باز و بسته شدن در طول شبانه روز به اندازه 500 بار را دارند .

شناخت اجزای تشکیل دهنده راهبند تاشو 

به طور کلی راهبندهای کنترل تردد وسایل نقلیه از رابط موتور و اهرم بالا رونده و قسمت نگهدارند بازو تشکیل شده اند ،اهرم یا بازئ راهبند با توجه به موقعیت آن به اندازه 1 الی 6 متر بالا می روند،موتور راهبند تاشو 220 ولت بوده و دارای پرخ دنده ، باکس مدار و مرکز کنترل فرمان است.از تجهیزات جانبی راهبندهای بوم دار می توان به فلاشر و چشمی ، ریموت کنترل و سیستم پلاک خوان و کارت خوان و به سنسورهای شناسایی وسیله نقیله اشاره کرد.

طول بوم راهبند تاشو حداکثر 6 متر است و دارای زاویه ای 90 درجه می باشد. راهبندهای کنترل تردد وسایل نقلیه امروزی دارای سیستم های دوربین مداربسته می باشد که با هر دفه باز و بسته شدن راهبند تاشو زمان حرکت راهبند ثبت می شود و دوربین ها از وسیله نقلیه عکسبرداری می کنند.در صورت بروز مشکلاتی از قبیل سرقت یا اختلال در محیط می توان به راحتی افراد یا سیله نقلیه مورد نظر را شناسایی کرد.

تفاوت راهبند اهرمی و تاشو

به طور کلی در ساختمان هایی با سقف کوتاه اما عرض زیاد از راهبندهای تاشو برای مدیریت تردد خودروهای عبوری و افراد استفاده می کنند.در سری جدید راهبندهای اهرمی و تاشو سیستم برق اضطراری تعبیه شده است که در صورت قطع برق جای نگرانی برای باز و بسته شدن راهبند به وجود نیاید.در راهبندهای تاشو فضای کمتری اشغال می شود و در اصطلاح بوم شکسته و خم می شود.

از لحاظ عملکرد راهبندهای اهرمی با راهبندهای تاشو تفاوتی ندارند و تنها تفاوت آن ها در این است که در طراحی مدل راهبند تاشو برای ساختمان هایی با سقف و ارتفاع کوتاه مناسب است .نصب و راه اندازی راهبندهای اهرمی و تاشو باید توسط افراد حرفه ای و مجرب انجام شود تا تنظیمات لازم جهت بالا و پایین آمد و خم شدن راهبند تاشو انجام شود.با تنظیم ارتفاع باز و بسته شدن بوم راهبند ، از بروز حوادث و آسیب به وسایل نقلیه جلوگیری می شود.

بوم راهبند تاشو

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان کلیک کنید

 

 

بوم راهبند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *